www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Фонд соціального страхування
Профілактика нещасних випадків та професійних захворювань – одне з основних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області
Версія для друку Написати листа

Профілактика нещасних випадків та професійних захворювань – одне з основних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області

Стан охорони праці є показником економічного благополуччя та рівня соціального захисту в країні. В умовах стрімкого науково-технічного прогресу, починаючи з початку переходу суспільства в індустріальне, людство активно працює над питанням: як же мінімізувати шкідливі фактори на робочому місці та забезпечити такий рівень безпеки, аби гарантувати збереження життя та здоров’я працівника на роботі. Це питання є актуальним, як для працівників, так і безпосередньо для роботодавців, адже аварійні ситуації на виробництві призводять до зупинки роботи, матеріальної шкоди і втрати авторитету.
Попри активну роботу в цьому напрямку, щорічно в світі реєструється близько 270 млн. нещасних випадків виробничого характеру та 160 млн. професійних захворювань. При цьому близько 2,0 млн. чоловіків і жінок гинуть, а економічні збитки досягають 4% від світового валового внутрішнього продукту (ВВП).
В Україні щороку травмується на виробництві майже 5 тис. працівників, з них в середньому 700 осіб в Дніпропетровській області.
Протягом 9 місяців поточного року за результатами розслідування складені акти про нещасні випадки на виробництві за формою Н-1/П (пов’язаних з виробництвом) на 524 працівників, з них 1 по Петропавлівському відділенню Фонду.
У порівнянні з тим же періодом 2018 року рівень виробничого травматизму по Дніпропетровській області збільшився на 18 осіб або на 3,6% (524 травмованих особи проти 506), рівень смертельного травматизму знизився на 8,8% або на 3 особи (31 особа проти 34). По Петропавлівському відділенню знизився на 1 особу. (1 особа проти 2)

Основними причинами нещасних випадків залишаються організаційні– 76,7% (або 402 потерпілих) від загальної кількості травмованих. Насамперед, це – невиконання вимог інструкцій з охорони праці (43,5% потерпілих від нещасних випадків на виробництві, або 228 осіб), невиконання посадових обов’язків – 70 працівників або 13,4%, порушення технологічного процесу – 6,9% або 36 працівників.
Через психофізіологічні причини отримали травми 12% (63 потерпілих) від загальної кількості травмованих, з яких через особисту необережність постраждало 42 особи (8%).
Технічні причини у більшості випадків є результатом конструктивних недоліків устаткування, недостатнього освітлення, зіпсованих огороджувальних пристроїв тощо. Серед них традиційно переважає незадовільний технічний стан виробничих об’єктів, будівель, споруд, території, засобів виробництва та транспорту. Через технічні причини у звітному періоді постраждали 59 осіб (11,3%).
Аналіз нещасних випадків на підприємствах області є одним з основних і необхідних шляхів розробки механізмів профілактики та запобігання травматизму. Адже нещасний випадок на виробництві, особливо летальний, слід розглядати як сигнал про незадовільний стан профілактичної роботи щодо запобіганню травматизму.
До основних травмонебезпечних галузей економіки по Дніпропетровській області відносяться:
- добувна промисловість і розроблення кар’єрів –кількість травмованих складає 41,8% від загальної кількості травмованих по області (219 осіб);
- металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування – 13% (68 травмованих);
- транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність – 6,7% (35 травмованих).
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор