www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Центр пробації інформує
Не втрать свій шанс залишитися на волі
Версія для друку Написати листа
Кожна людина має право на помилку, але є такі помилки, які пов’язані з порушенням Закону і лишаються великою плямою в житті такої людини.

За порушення закону можна потрапити за ґрати, але й можна отримати шанс залишитися на свободі та довести, що то була помилка, яку можна виправити.
Саме стосовно таких осіб, які переступили межу закону та вчинили злочини невеликої, середньої та тяжкі злочини, санкція якого передбачає покарання не більше п’яти років позбавлення волі, здійснюють нагляд працівники Петропавлівського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області.
Особи, які знаходяться в місцях позбавлення волі, не завжди перевиховуються, а навпаки проходять «школу» злочинності, після чого «бумерангом» повертаються проти самого суспільства. Це призводить до вчинення ними повторних злочинів та повторного засудження.
Одним із видів покарання, що застосовується до засудженої особи – звільнення від відбування покарання з випробуванням (ст. 75, 104 КК України).
Звільнення від відбування покарання з випробуванням полягає у звільненні засудженого від основного покарання за умови, що він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки. Іспитовий строк відповідно до статті 75 Кримінального Кодексу України встановлюється судом тривалістю від одного до трьох років.
У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 76 КК України засуджений зобов’язаний виконувати обов’язки, які покладені на нього судом, а саме:
- періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
На осіб, засуджених за злочини, пов’язані з домашнім насильством, суд може покласти інші обов’язки та заборони, передбачені ст.91 КК України;
На осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, суд може додатково покласти такі обов’язки:
- попросити публічно або в іншій формі пробачення у потерпілого;
- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;
- працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано відповідну посаду (роботу);
- виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою;
- пройти курс лікування від розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин або захворювання, що становить небезпеку для здоров’я інших осіб;
- дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля.
Під час наглядової пробації, засуджений має право на:
1. роз’яснення його прав та обов’язків;
2. отримання інформації про умови відбування покарання, про звільнення від відбування покарання з випробуванням та про наслідки ухилення від відбування покарання з випробуванням;
3. отримання інформації про можливу допомогу і консультації;
4. оскарження рішень, дій або бездіяльності персоналу органу пробації;
5. участь у складенні його індивідуального плану роботи;
6. участь у програмах і заходах, що організовуються органом пробації;
7. нерозголошення інформації стосовно нього третім особам, окрім випадків, що передбачені законом.
Працівниками органу пробації проводиться соціально-виховна робота за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків повторного вчинення кримінальних правопорушень.
Індивідуальний план – це путівник засудженого, який розробляється працівником пробації за його добровільної участі. План визначає коло проблемних питань та найкоротші шляхи їх вирішення, порядок надання зусудженому необхідної консультативної, психологічної та інших видів допомоги для досягнення позитивних змін і зменшення ризику вчинення нових правопорушень.
У разі не виконання засудженим обов’язків, покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації на підставі ч.2 ст.78 КК України та ч. 1,2,3 ст.166 КВК України вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням для відбування призначеного покарання.
Згідно статистичним даним в Петропавлівському міськрайонному відділі в 2019 році пройшло по обліку 308 осіб, засуджених до покарання з випробуванням, із них 8-ми засудженим скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлено в місця позбавлення волі. За 3 місяці 2020 року пройшло по обліку 192 особи, із них 3-м особам вже скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлено в місця позбавлення волі.
Після закінчення іспитового строку, якщо засуджений виконав покладені на нього обов’язки та не вчинив нового злочину, за поданням уповноваженого органу з питань пробації, звільняєтеся судом від призначеного покарання, нагляд припиняється і засуджений знімаєтеся з обліку в зазначеному органі.
То ж, кожна людина, яка пішла «неправильним» шляхом має шанс залишитись на свободі та жити повноцінним життям в нашому суспільстві.


Начальник відділу
підполковник внутрішньої служби Інна ДУДНІК
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор