Петропавлівський район
www.petropavl-rn.dp.gov.ua


8 жовтня 2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення виконання кримінальних покарань та реалізації прав засуджених », яким були внесенні відповідні зміни до Кримінального, Кримінально-процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів України, введене поняття органу пробації.

Главою 5 Кримінально-виконавчого кодексу України передбачено порядок виконання кримінального покарання у виді штрафу.
Стаття 25 КВК України передбачає порядок заміни штрафу у разі його несплати.
Правову основу пробації та діяльності органу пробації становлять Конституція України, Кримінальний, Кримінально-процесуальний, Кримінально-виконавчий кодекси України, цей Закон та інші закони України, міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Завданнями пробації, зокрема є виконання певних видів покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, яким зокрема, є штраф.
Засуджений зобов’язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомляти про це кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання шляхом пред’явлення документа про сплату штрафу. У разі призначення штрафу з розстрочкою виплати певними частинами засуджений зобов’язаний сплачувати штраф у розмірі та строки, встановлені вироком суду. Про сплату відповідної частини штрафу засуджений повідомляє кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання шляхом пред’явлення документа про сплату відповідної частини штрафу. У разі несплати засудженим штрафу у строк передбачений частиною першою цієї статті, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавленням волі відповідно до закону. У разі несплати засудженим чергового платежу під час призначення штрафу з розстрочкою виплати суд через місяць після закінчення строку виплати чергового платежу за поданням кримінально-виконавчої інспекції замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт, або позбавленням волі відповідно до закону.
Громадяни м. Першотравенська, смт. Петропавлівка та Петропавлівського району, звертаємо ВАШУ УВАГУ!
Якщо Вас було засуджено до покарання у виді штрафу, і ВИ не знаєте, що робити, не зволікайте, звертайтеся для роз’яснення до Петропавлівського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області за адресою: 52700, вул. Героїв України, 53, каб.208, тел. 0667912541, або 52803, вул. Кобзаря, 15а, м. Першотравенськ, тел.0506908165.

Начальник відділу підполковник внутрішньої служби Інна Дуднік