www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 11 грудня 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
Створюємо новітній освітній простір для понад півтисячі учнів Томаківської школи №1 – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
Різнобарвні та енергоефективні. Саме на такі нині перетворюються школи регіону. Їх осучаснюють від покрівлі до підлоги. Комфортними умовами для навчання дітлахів опікується Дніпропетровська облдержадміністрація. Стартували роботи і в Томаківській опорній школі. Це перша реконструкція за майже півстолітню історію закладу. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко.

«Перезавантажуємо» школи в різних куточках регіону. Одночасно реконструюємо понад 30 закладів, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Сучасні умови для навчання матимуть і учні Томаківської опорної школи. Два роки тому там оновили приміщення для дошкільнят. Тепер після завершення реконструкції від старого закладу залишиться тільки юридична адреса – решта буде абсолютно новим і сучасним».

Томаківську школу №1 збудували у 1974 році. Будівля давно потребувала капремонту. Найболючішою проблемою, що докучала і учням, і вчителям, була дірява покрівля. Під час опадів вона постійно протікала. З часом вогка стеля і грибок на стінах стали сумною «візитівкою» закладу.

У березні 2019-го стартувала масштабна реконструкція. Будівельники розпочали з покрівлі. Нині стару демонтують. По периметру викладають цеглиною новий парапет. Він буде майже у два рази вище за старий. Дах добротно утеплять – заллють бетоном, у який додадуть спеціальні пінокульки. Потім прокладуть ще додатковий шар утеплювача та гідроізоляцію.

«Дуже вдячні голові обласної державної адміністрації Валентину Резніченку за те, що звернув увагу на наш заклад. Тепер із нетерпінням чекаємо, коли зможемо зайти в нашу нову, красиву, сучасну школу», – зазначила директор Тамара Філь.

Наступний етап реконструкції – термомодернізація фасаду. Кожна частина будівлі матиме власний колір – жовтий, синій, зелений.

«Дуже хочеться, аби школа стала яскравою, красивою. Щоб всередині все було чисто, охайно, а ми йшли на уроки з радістю», – сказала учениця 6 класу Софія Баба.

Згодом підрядники візьмуться і за осучаснення приміщення всередині. Класи будуть за новим стандартом – світлі, з яскравими стінами біля дошки.

«Мрію, щоб школа рясніла різнобарв’ям. Добре, якщо кабінети будуть не білі, а з якимось замальовками. І всюди в школі – невеличкі бібліотеки», – поділилася учениця 6 класу Діана Талько.

У деяких класах вже установили мультимедійні дошки. Ними вправно керують досвідчені педагоги. На уроці біології в 6 класі – «live». На великому екрані – справжня клітина рослини. Зображення передається через відеокамеру просто з мікроскопа, що стоїть на вчительському столі.

«Прагнемо, аби учні не просто завчали матеріал, а й розуміли його. Для цього застосовуємо різні інновації, – розповіла вчителька біології Ліна Вовкобрун. – Створення сучасних умов, перш за все, необхідне дітям. Тому початок перетворень зустріли з радістю».

На першому поверсі будівельники облаштують затишний куточок для учнів із особливими освітніми потребами. Наразі у школі таких семеро. Будуть кімнати відпочинку та кабінет психолога.

«Після завершення ремонту матимемо гарну, наукову школу. За таких умов ми зможемо почерпнути більше інформації, а це дуже добре», – сказав учень 6 класу Олександр Кілочек.

У Томаківській школі №1 – 567 учнів. Це мешканці райцентру та п’яти навколишніх сіл.


Томаківську опорну школу перетворюють на модерновий заклад


Роботи стартували у березні


«Дуже вдячні голові обласної державної адміністрації Валентину Резніченку за те, що звернув увагу на наш заклад», – Тамара Філь


Будівельники осучаснюють покрівлю,..


..викладають цеглиною новий парапет –..


..він буде майже у два рази вище за старий


Дах добротно утеплять –..


..заллють бетоном, прокладуть додатковий шар утеплювача та гідроізоляцію


Утеплять і фасад –..


..він набуде сучасного вигляду


Кожна частина будівлі матиме власний колір


Вже завезли будівельні матеріали


«Дуже хочеться, аби школа стала яскравою, красивою», – Софія Баба


Згодом осучаснять і приміщення всередині


«Добре, якщо кабінети будуть не білі, а з якимось замальовками», – Діана Талько


У деяких класах вже установили мультимедійні дошки


Сучасні освітні умови для дітлахів створює Дніпропетровська ОДА


Два роки тому в Томаківській школі №1 оновили приміщення для дошкільнят,..


..тепер на часі – реконструкція решти будівлі


«Після завершення ремонту матимемо гарну, наукову школу», – Олександр Кілочек


«Live» на уроці біології. На великому екрані – справжня клітина рослини


Ліна Вовкобрун: «Створення сучасних умов, перш за все, необхідне дітям»


У Томаківській школі №1 – 567 учнів
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATT5EDIZ.jpg