Петропавлівський район
www.petropavl-rn.dp.gov.ua


На Дніпропетровщині реалізують проекти з використання альтернативних видів енергії. Тренд 2019 – будівництво сонячних електростанцій. Найбільша в Україні запрацювала у квітні в Нікопольському районі. Ще одну СЕС нині зводять у Широківському районі, поблизу села Шестірня. Вона вироблятиме 7 МВт на годину. Зараз у розпалі – монтаж сонячних панелей на величезному майданчику площею 21 га. Всі роботи – коштом іноземних інвесторів. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«На часі – пошук альтернативних джерел енергії. Дніпропетровщина – у лідерах України з використання сонячних променів для видобутку електрики, – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – У квітні 2019-го в Нікопольському районі запрацювала найбільша СЕС в Україні. Нині у розпалі – будівництво ще однієї сонячної електростанції, у Широківському районі. Все – завдяки активному залученню коштів іноземних та вітчизняних інвесторів».

У Широківському районі будівництво електростанції розгорнулося на ділянці у 21 га, на занедбаних землях поблизу села Шестірня. Генпідрядник каже, місце – ідеальне для встановлення сонячних панелей, адже відрізняється високою активністю світила.

«Під час проектування врахували знаходження поблизу археологічної цінності – давнього кургану, тому ділянка під забудову має нестандартну конфігурацію, – підкреслив директор компанії «Екотехнік Україна» Віктор Кондратюк. – Загалом енергію Сонця конвертуватимуть майже 22 тис панелей. Наша компанія має великий досвід будівництва СЕС, та електростанцію такої потужності зводимо вперше».

Потужність майбутньої СЕС – 7 МВт на годину. Цього вистачить, аби забезпечити електрикою 7 тис домівок.

«Добре, що сонячну електростанцію зводять саме в нашому районі. Це і додаткові надходження до бюджету з оренди землі, і нові робочі місця для наших мешканців», – зазначив голова Широківської районної ради Олександр Кокул.

Будівництво електростанції стало можливим завдяки іноземним інвестиціям.

«Докладаємо чимало зусиль задля залучення до економіки регіону коштів інвесторів. Створюємо для партнерів максимально комфортні умови. Супроводжуємо проекти від самого початку і до їхньої повної реалізації, допомагаючи вирішувати формальні питання і долати різні бюрократичні перешкоди», – сказав радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віталій Литвин.

До реалізації проекту долучилися французька і чеська компанії. Фінансову підтримку надав Європейський банк реконструкції та розвитку.

«Для нас цей проект – справжня «цукерка». Вперше працюємо в межах такої широкої міжнародної кооперації, – поділився керівник чеської компанії «Екотехнік» Алеш Коростенський. – Добре, що обласна влада Дніпропетровщини розуміє важливість використання альтернативних джерел енергії для розвитку регіону та країни в цілому».

Будівельники вже змонтували необхідні конструкції. Зараз їх «начиняють» панелями.

«Наша компанія розвиває сонячну енергетику в Європі та Африці. Вперше долучилися до будівництва СЕС в Україні. Дуже задоволені новим досвідом співпраці. Приємно мати справу з професіоналами і в технічній сфері, і адміністративній. Тож плануємо і надалі брати участь в реалізації подібних проектів у Дніпропетровському регіоні», – розповіла генеральний менеджер французької компанії «Tryba Energy» Марі Беккер.

Нині на Дніпропетровщині – 39 сонячних електростанцій.



В різних куточках Дніпропетровщини будують сонячні електростанції



Триває будівництво СЕС і в Широківському районі



Під сонячну електростанцію відвели місце з високою активністю світила



Віктор Кондратюк: «Наша компанія має великий досвід будівництва СЕС, та електростанцію такої потужності зводимо вперше»



Будівельники вже змонтували необхідні конструкції



Зараз їх «начиняють» панелями


Загалом установлять майже 22 тис сонячних панелей



Вони вироблятимуть 7 МВт на годину



Будівництво електростанції стало можливим завдяки іноземним інвестиціям



«Для нас цей проект – справжня «цукерка». Вперше працюємо в межах такої широкої міжнародної кооперації», – Алеш Коростенський



Вже готові 7 трансформаторних підстанцій



Згодом до них підключать панелі



Площа майбутньої електростанції – 21 га



Сонячна енергія – екологічно чиста та невичерпана



«Вперше долучилися до будівництва СЕС в Україні. Дуже задоволені новим досвідом співпраці», – Марі Беккер



Нині на Дніпропетровщині – 39 сонячних електростанцій



File Attachment Icon
ATTNM64G.JPG