www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 2 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Центр пробації інформує
ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ
Версія для друку Написати листа
Одним з основних видів кримінальних покарань покарання є покарання у виді громадських робіт. Згідно з ч. 1 ст. 56 Кримінального кодексу України громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно-корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування. Громадські роботи встановлюються на термін від шістдесяти до двохсот сорока годин і тривають не більше як чотири години на день. Сутність громадських робіт полягає в тому, що засуджений у вільний від основної роботи або навчання час безоплатно виконує суспільно-корисні роботи. Вид цих робіт визначають органи місцевого самоврядування залежно від потреб регіону. Вказівка Закону на те, що роботи повинні бути суспільно-корисними, означає, що вони виконуються на користь певної громади, суспільства.

Громадські роботи застосовуються як і адміністративне стягнення. Відповідно до статті 30-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, громадські роботи призначаються на строк від двадцяти до шістдесяти годин, їх сутність, умови їх виконання практично не відрізняються від кримінального покарання.
Громадські роботи, як вид кримінального покарання є прикладом альтернативного покарання до позбавленням волі, яке встановлює для правопорушника певне коло обов’язків, обмежень та відповідальність за їх порушення. Суспільство при цьому отримує позитивні результати, а саме каральну та виховну роль покарання, а також результати у вигляді виконанням засудженими та правопорушниками суспільно корисних робіт, які виконуються на користь певної громади та суспільства. А сам правопорушник при цьому залишається інтегрованим у суспільство та не втрачає соціальні зв’язки.
Контроль за виконання кримінального покарання та адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт покладається на уповноважені органи з питань пробації.
За 12 місяців 2020 року Петропавлівським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області здійснювався контроль за виконанням громадських робіт стосовно 119 (ста дев’ятнадцяти) засуджених та правопорушників.


Всього за 12 місяців 2020 року було виконано 5612 год безоплатних суспільно корисних робіт.


На практиці в переважній більшості громадські роботи некваліфіковані, засуджених та правопорушників, як правило, залучають туди, де щоденно не вистачає робочих рук або необхідно виконувати роботи, на які через невеликий рівень оплати відсутні бажаючі влаштуватися. Зазвичай це прибирання вулиць, скверів, парків, майданів, висаджування дерев і квітів, ремонтування і фарбування будівель, спортивних і дитячих майданчиків, благоустрій населених пунктів, інші дрібні будівельні роботи, тобто виконання необхідних для міста, селища, району повсякденних справ, за умови, що вони не пов’язані зі шкідливими умовами праці та ризиком для життя і здоров’я.
Безоплатність громадських робіт означає, що за їх виконання засуджений не одержує винагороди, компенсуючи своєю працею заподіяну державі шкоду. Якщо брати до уваги мінімальні оплату праці, яка встановлена в нашій державі можна приблизно вираховувати, що за 12 місяців 2020 року засудженими та правопорушниками виконано робіт на суму більш ніж 160 тисяч гривен.
Варто також зазначити, що двом правопорушниками, які ухилились від відбування громадських робіт, не відбута частина адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт була замінена судом на штраф, а щодо одного засудженого порушено кримінальне провадження за частиною 2 статті 389 Кримінального кодексу України за ухилення від відбування покарання.

Петропавлівський міськрайонний відділ
філії Державної установи «Центр пробації»
у Дніпропетровській області

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор