Петропавлівський район
www.petropavl-rn.dp.gov.ua


В історії кожного народу є, не тільки світлі, але й трагічні дати, події.Ось уже 29 років, в ці пам’ятні лютневі дні по всій Україні зустрічаються рідні, друзі, щоб вшанувати пам'ять кожного із своїх земляків, воїнів, які не повернулися в свій рідний дім із Афганістану, людська пам'ять змушує замислитись знову і знову над тими далекими подіями. Бо надто болючий слід залишила та війна в долях багатьох співвітчизників.620 тисяч громадян України пройшли дорогами афганської війни. Загальні людські втрати в Афганістані склали 14433 чоловіки.

    15 лютого в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав до музейної кімнати Афганської слави зібралися учасники бойових дій у Афганістані. Голова громадської організації Курило О.І. привітав своїх побратимів, разом згадали роки служби та тих, кого немає вже поряд. У Свято-Петропавлівському Храмі відбулася поминальна панахида за воїнами , які не повернулися на рідну землю живими.
    Біля пам'ятника воїнам – інтернаціоналістам відбувся мітинг, приурочений 29-річниці виведення обмеженого контингенту радянських військ з Афганістану та Дню вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав - «Пам’ятаймо полеглих, шануймо живих». Жителі району, учасники бойових дій у Афганістані, рідні поклали квіти та хвилиною мовчання вшанувати память героїв, чиї імена викарбовано на стелі: Сахна Олексія Івановича Данюкова Віктора Васильовича, Чубаса Валентина Петровича Шевченко Віктора Анатолійовича.


    Продовження урочистих заходів відбулося на сцені районного будинку культури. З словами вдячності за виконання інтернаціонального обов'зку, бойову витримку та відвагу до присутніх звернулися голова Петропавлівської районної ради С.П. Павленко та керівник апарату райдержадміністрації І.В. Солонець.Хвилюючим був перегляд фільму з особистими фото учасників бойвих дій того часу. Для тих хто побував в Афганістані й зараз перед очима жахливі бої, обличчя товаришів, які загинули. Над головами свистіли кулі, кожна хвилина житття могла стати останньою. Але їм випало щастя вижити і повернутися на рідну землю. Наші земляки, які пройшли дорогами афганської війни, не зламалися, працюють, розповідають правду про ту війну, пропускаючи спогади через зболене серце.Час і досі не загоїв рану - цей одвічний біль Афганістану. Летіли на Україну чорні тюльпани, несучи на бортах тисячі наших хлопців, які загинули в боях, які померли від ран та контузій.Сивіли від горя батьки й матері ховаючи своїх дітей, сиротіли діти, вдовами ставали жінки у мирний час. Україна втратила близько 4 тисяч молодих хлопців.