www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 25 квітня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
Що таке БВПД
Версія для друку Написати листа
Що таке БВПД?

Це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України.

Центр правової допомоги забезпечує надання таких послуг:

+ надання первинної безоплатної правової допомоги (юридичні консультації)

+ надання вторинної безоплатної правової допомоги: представництво інтересів особи у разі, якщо справа потребує розгляду у суді чи вже розглядається судом та складання документів, необхідних для захисту прав особи у суді.
Вторинна правова допомога надається адвокатами за дорученням центрів правової допомоги або штатними юристами центрів.

Чи маєте Ви право на безоплатну вторинну правову допомогу?

БВПД можуть отримати:

+ особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України "Про прожитковий мінімум" для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, - на всі види правових послуг;
+ діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім'ї;
+ особи, до яких застосовано адміністративне затримання;
+ особи, до яких застосовано адміністративний арешт;
+ підозрювані у вчиненні злочину особи, які затримані органами дізнання та слідства;
+ особи, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту. Така допомога надається протягом 72 годин з моменту затримання.
+ особи, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов'язковою;
+ особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців";
+ ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань;+ особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;
+ особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку;
+ особи, реабілітовані відповідно до законодавства України.
+ Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають громадяни держав, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори про правову допомогу, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також іноземці та особи без громадянства відповідно до міжнародних договорів, учасником яких є Україна, якщо такі договори зобов'язують держав-учасниць надавати певним категоріям осіб безоплатну правову допомогу.

Що Ви повинні зробити щоб звернутись в Центр БВПД?

1. Зателефонувати до найближчого центру правової допомоги або до операторів гарячої лінії безоплатної правової допомоги.
2. Проконсультуватись з центром щодо права на правову допомогу за рахунок держави, часу візиту та необхідних документів які треба взяти з собою для попередньої консультації
3. Скласти письмове звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги завітавши до центру правової допомоги. За потреби звернення допоможе скласти співробітник центру.
4. Подати документи разом зі зверненням для підтвердження приналежності до однієї з визначених Законом категорії осіб яка має право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

Як швидко центр правової допомоги призначить Вам адвоката?

Упродовж 10 днів з дати звернення особи з усіма необхідними документами центр правової допомоги повинен прийняти рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги (призначити адвоката, який вестиме справу) або надати обґрунтовану відмову у наданні безоплатної вторинної правової допомоги. У разі прийняття позитивного рішення центр правової допомоги забезпечить надання такої допомоги та повідомить про це особу, яка звернулась, телефоном або в інший спосіб.
Якщо справу можна вирішити без звернень до суду, центр правової допомоги проконсультує особу, яка звернулась по допомогу, та у разі потреби направить її до організації, яка допоможе вирішити проблему по суті.

Наскільки якісно працюватиме адвокат, наданий державою?

Усі адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу проходять конкурсний відбір та регулярне навчання і надають безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до встановлених стандартів якості.
У разі якщо людина не задоволена послугами адвоката, вона має право звернутися зі скаргою до центру правової допомоги та/або кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Якщо факт неналежного виконання адвокатом обов’язків підтвердиться, центр правової допомоги може прийняти рішення про його заміну, а кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури – притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності.

Отримуючи безоплатну вторинну правову допомогу, чи повиннні ви платити за це?

Безоплатна вторинна правова допомога передбачає, що роботу адвокати у справі сплачує держава. Це означає, що для особи така правова допомога є безкоштовною. Ані адвокат, ані службові особи центру правової допомоги не мають права вимагати у людини жодної додаткової матеріальної вигоди за виконану роботу.

ВАЖЛИВО!

Усі інші платежі, пов’язані із судовим розглядом справи, людині, яка отримує безоплатну правову допомогу, необхідно сплачувати самостійно (крім випадків, коли вона користується пільгами, передбаченими відповідними законами):

- судовий збір;
- експертиза (якщо вона потрібна);
- публікація у пресі про виклик відповідача і таке інше
Центр правової допомоги забезпечує надання таких послуг:

+ представництво інтересів особи у разі, якщо справа потребує розгляду у суді чи вже розглядається судом

+ складання документів, необхідних для захисту прав особи у суді.
Ці послуги надаються адвокатами за дорученням центрів правової допомоги або штатними юристами центрів.


Куди звертатися для отримання безоплатної вторинної правової допомоги:

Надання такої допомоги забезпечує Павлоградський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Павлоградський МЦ обслуговує три міста та шість районів Дніпропетровської області: м. Павлоград та Павлоградський р-н, м. Тернівка, м. Першотравенськ, Петропавлівський р-н, Юріївський р-н, Покровський р-н, Васильківський та Межівський райони.


Адреса центру: м. Павлоград вул. Полтавська б. 129 оф. 308

тел. (05632) 6 0020 та 6 0022

www.legalaid.gov.ua

гаряча лінія 0-800-213-103
Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор