www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
Громади Дніпропетровщини навчають, як збільшувати бюджети та розвивати території
Версія для друку Написати листа
Представники 12 об’єднаних громад Дніпропетровщини беруть участь у форумі DOBRE BOOST. Протягом двох днів учасники дізнаються, яким чином стимулювати місцеву економіку, ознайомляться з успішними практиками децентралізації України й сусідніх країн. Нові знання та навички застосують під час реалізації власних стратегій розвитку.

«На Дніпропетровщині децентралізація стала не просто реформою, а стилем життя. Вона дозволяє консолідувати зусилля різних гілок влади задля розвитку об’єднаних громад. На сьогодні їх в регіоні 57. За цим показником ми – в п’ятірці лідерів України. Головне – громади не просто сформовані, а активно розвиваються. За останні роки маємо безпрецедентну кількість реалізованих інфраструктурних проектів, серед яких – будівництво дитсадків, модернізація шкіл, ремонт доріг, прокладання водоводів. Ініціативи громад підтримує ДніпроОДА», – наголосив радник голови ДніпроОДА Віталій Литвин.

На форум «DOBRE BOOST Дніпро: нові можливості економічного розвитку для об’єднаних територіальних громад» завітали понад півсотні учасників. Це представники бізнесу, влади, громадськості Царичанської, Софіївської, Слобожанської, Покровської, Новоолександрівської, Могилівської, Зеленодольської, Гречаноподіївської, Вербківської, Васильківської, Богданівської та Апостолівської громад області.

«До нашої об’єднаної громади приєднуються два населені пункти, тому існуюча стратегія розвитку вимагає доопрацювання. Як це краще зробити, хочемо дізнатися на форумі. Такі зустрічі завжди корисні: це і нові знання, і креативні ідеї, і спілкування з колегами», – розказала представник Софіївської громади Світлана Шинкаренко.

На форумі громади, зокрема, дізнаються, як активізувати власну економіку і які практичні інструменти для цього потрібні. Також у центрі уваги – взаємодія бізнесу й влади, механізми залучення інвестицій, участь громадськості в економічному розвитку.

«Один з інструментів – створення економічного профілю громади. Тобто громада повинна знати, які ресурси вона має для росту. Ще один дієвий інструмент – група з економрозвитку, яка спрямовує, у який бік рухатися громаді. Але цей рух має відповідати затвердженій стратегії», – зазначив спеціаліст з місцевого економічного розвитку програми DOBRE Віталій Юрків.

Це перший форум із серії практичних заходів. Проводиться він за програмою DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність», яку втілює міжнародна організація Global Communities та фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Організатор – громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» при партнерстві Дніпропетровського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Програма DOBRE розрахована на п’ять років і покликана посилити місцеве самоврядування та створити кращі умови для розвитку об’єднаних громад.


На форумі громадам розкривають нові можливості економічного розвитку.


«На Дніпропетровщині децентралізація стала не просто реформою, а стилем життя. Вона дозволяє консолідувати зусилля різних гілок влади задля розвитку об’єднаних громад. За останні роки маємо безпрецедентну кількість реалізованих інфраструктурних проектів, серед яких – будівництво дитсадків, модернізація шкіл, ремонт доріг, прокладання водоводів», – наголосив Віталій Литвин.


Форум об'єднав представників 12 громад регіону.


Серед них - бізнес, влада, громадськість, молодь.


«До нашої громади приєднуються два населені пункти, тому існуюча стратегія розвитку вимагає доопрацювання. Як це краще зробити, хочемо дізнатися на форумі. Такі зустрічі завжди корисні: це і нові знання, і креативні ідеї, і спілкування з колегами», – розказала Світлана Шинкаренко.


Усе корисне - занотовують...


і фотографують.


На форумі громади дізнаються, як активізувати власну економіку і які практичні інструменти для цього потрібні, зазначив Віталій Юрків.


Це перший форум із серії практичних заходів.


На Дніпропетровщині створено вже 57 об'єднаних громад.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор