www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 26 травня 2019 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
Закон про запобігання та протидію домашньому насильству в дії
Версія для друку Написати листа

  На початку року Президент України підписав закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Тепер існує відповідальність за вчинення такого насильства. Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації у свою чергу було розроблено регіональний план заходів на 2019-2020 роки щодо реалізації норм Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”.
  З метою запобігти цьому негативному супільному явищу 16 січня 2019 року у кабінеті голови Петропавлівської райдержадміністрації відбулося засідання координаційної ради під головуванням начальника управління соціального захиту населення Петропавлівської райдержадміністрації Леонова І.В. На захід були запрошені представники усіх державних структур та громадських організацій, які є суб'єктами виконання державної політики в частині запобігання та протидії домашньому насильству, а саме: фахівці служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, районного відділу поліції, бюро вторинної юридичної допомоги, районної лікарні, представники громадської ради при райдержадміністрації.
  Керівником управління соціального захисту було детально проаналізовано регіональний план заходів щодо реалізації норм вищезгаданого закону на 2019-2020 роки. Спільно з фахівцями розроблено та заплановано районні заходи з метою створення доступних і якісних послуг для постраждалих від домашнього насильства . До плану включено ініціювання до органів влади створення соціального реабілітаційного центру для для осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі постраждалих від насилля в сім'ї. А також розроблено механізм оповіщення служб за напрямками надання допомоги та порядок організації роботи мобільної бригади соціально – психологічної допомоги.

  Для довідки:

   Домашнє насильство – дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

  За порушення закону загрожує покарання у вигляді 150-240 годин громадських робіт, арешт до 6 місяців, обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років.

  Домашнє насильство в сім'ї: куди дзвонити

  Національна "гаряча лінія" з питань запобігання насильства та захисту прав дітей:

  386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар)

  0 800 500 33 50 (безкоштовно в межах України)

  +38 044 205 36 94 (для дзвінків з Києва та з-за кордону)

  Київський міський центр роботи з жінками

  Адреса: вул. Мельникова, 20. Тел. 044 483 30 38 (психологічна консультація).

  Більше інформації за посиланням : https://ursambo.com/ukr/dopomoga-v-kriminalnij-spravi/shho-novogo-vnis-zakon-pro-domashnye-nasylstvo.html
  Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор