Петропавлівський район
www.petropavl-rn.dp.gov.ua



    Управління соціального захисту Петропавлівського району розпочало участь у другому етапі проекту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні» за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Програма була розроблена з урахуванням низки проблем сьогодення. Через війну на Сході великий потік внутрішньо переміщених осіб збільшив склад населення  громад, а наявна економічна криза та інфляція збільшила число звернень за соціальною допомогою та виплатами місцевого населення. Також виникли проблеми з неформальною зайнятістю та дотриманням законів населенням, що руйнує довіру до функціонування систем соціального захисту та інших державних служб. Як наслідок - працівники  державних та соціальних служб потребують консультативної та експертної підтримки в умовах реформ децентралізації  та держслужби. Метою менторської програми є удосконалення та покращення якості соціальних послуг населенню у партнерських  організаціях Дніпропетровської області.
    В рамках реалізації менторської програми «Удосконалення соціальних та адміністративних послуг населенню у Дніпропетровській області" заплановано співпрацю з фахівцями-менторами в частині проведення моніторингу та покращення умов праці, надання послуг населенню через установи що спеціалізуються на наданні соціальних послуг. У Петропавлівському районі супровід реалізації другого етапу проекту будуть вести досвідчені фахівці - регіональний координатор GIZ Таргоній Оксана та ментор Чернова Любов.
    31 жовтня 2018 року відбувся конструктивний діалог між регіональними представниками GIZ та представниками органів влади Петропавлівського району. Зі слів Чернової Л. першочерговими завданням проекту є модернізація існуючих послуг населенню, зробити їх більш комфортними, швидкими, прозорими та якісними, допомогти у  розробці  короткострокової та довгострокової стратегії  управління  якістю послуг та саморозвитку закладів, підвисити професійні компетенції та ефективність роботи працівників місцевих соціальних інституцій та їх задоволеність працею, а також сприяти налагодженню постійних прямих та зворотних зв'язків з клієнтами  та громадою.
    Проект буде реалізовано поетапно протягом п'яти місяців. Партнерами менторської програми виступають: районний територіальний центр соціального обслуговування, центр надання соціальних послуг для сімї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення,органи місцевої влади та споживачі послуг.
    Управління соціального захисту під керівництвом Леонова І. має досвід в участі багатьох соціальних проектах та успішно реалізує свої ідеї - програму, яка дозволяє працювати на віддаленому доступі. Тобто, мешканцям району для здійснення соціальних послуг достатньо прийти до уповноваженого сільської ради за місцем проживання та подати свою заявку, яка автоматично буде оброблена та вже занесена до бази управління.Такі послуги вирішують питання черг та терміну виконання заявок.

    Робоча зустріч.

    Соціальний захист громадян є актуальним та першочерговим в умовах змін та реформ, які відбуваються сьогодні в державі. Такий приклад співпраці дозволить значно покращити якість надання соціальних послуг: зменшуться черги, кількість скарг, скоротяться терміни надання відповідей на заявки , а це, в свою чергу, підвищить імідж державної влади та довіри до неї.