www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 24 травня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
Забезпечити надійний протипожежний захист «Врожаю 2016» завдання кожного.
Версія для друку Написати листа
Забезпечити надійний протипожежний захист «Врожаю 2016» завдання кожного


  У Петропавлівському районі фермерські господарства розпочали жнива, а це найбільш пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліби, енергонасичені хлібозбиральні агрегати.
  Вберегти врожай 2016 року — неабияка важлива справа загальнодержавної ваги. Тому, розуміючи усю відповідальність, рятувальники проводять рейдові перевірки підприємств, що збирають, перероблюють та зберігають зерно. Увесь машинно-тракторний та зернозбиральний парк сільгоспів приступить до збору врожаю лише після ретельної перевірки органів державного пожежного нагляду. На сьогодні робота із забезпечення протипожежного захисту у сільських господарствах продовжується, і органи державного пожежного нагляду вживають всіх передбачених законодавством заходів для приведенню вказаних об’єктів до належного протипожежного стану.

  . Загально відомо, що в цей напружений час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах - кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл.
  Звичайно, насамперед відповідальність за врожай і дотримання пожежних норм під час збиральної компанії несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень. У той же час усі працівники, службовці, зайняті на збиранні врожаю і заготівлі кормів, повинні пройти навчання та інструктаж. Осіб, які не пройшли пожежно-технічного мінімуму, до зернозбиральних і кормозаготівельних робіт допускати не можна.
  На жаль, із досвіду минулих років знаємо, що досить часто керівники сільгосппідприємств дозволяють випалювати стерню, суху траву і пожнивні залишки. Порушуючи правила пожежної безпеки, керівники сільгосппідприємств таким чином потрапляють під дію Кодексу України про адміністративні правопорушення. Виправдовуючи свої дії заощадженням коштів, вони не замислюються над тим фактом, що у довгостроковій перспективі ефект від випалювання стерні доволі сумнівний адже разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.
  Крім того, застосовуючи відкритий вогонь, аграрії в подальшому дуже часто не в змозі його контролювати, що призводить до масштабних пожеж на полях області. При сильному вітрі полум’я може перекинутись і на інші лани, де врожай ще не зібрано. Приборкати таку пожежу дуже складно.
  З метою недопущення виникнення пожеж у період збирання зернових, управління агропромислового розвитку нагадує основні вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні врожаю:
  - до початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, обладнані первинними засобами пожежогасіння. Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж;
  - корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі;
  - під час роботи комбайна з підбирачем треба стежити, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. У такому випадку треба негайно зупинити комбайн і звільнити зубці;
  - перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф'яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;
  - у період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки;
  - безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані автомобілі пристосовані для гасіння пожеж зернових;
  - у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях;
  - зернотоки слід розміщувати від будівель та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів - не ближче 100 м. Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову.
  Не дозволяється:
  - робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;
  - застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;
  - заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;
  - заправляння машин у нічний час у польових умовах.
  У польових умовах заправляння паливом збиральної техніки повинне здійснюватися за межами поля (не ближче 30 м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни.
  Ремонт збиральних машин і агрегатів за потребою допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посивів.
  Суворо забороняється курити та користуватись відкритим вогнем поряд із хлібними масивами.
  Водії повинні пам’ятати, що, проїжджаючи поряд із хлібним масивом не можна викидати недопалки в бік полів, тому що це може призвести до значних втрат.
  Як у народі кажуть: «Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі». Тому ще раз нагадуємо – пожежу легше попередити, ніж загасити! Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти урожай від вогню!


  Телефон рятувальної служби 101


Відділ агропромислового розвитку райдержадміністрації.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор