www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 5 червня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
Правова допомога в дії. Тиждень права в Петропавлівському районі.
Версія для друку Написати листа

Тиждень права в Петропавлівщині

Всеукраїнський тиждень права започатковано відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права», і проводиться він щороку в тиждень, що включає 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Це свято засновано 04 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, що стала першим міжнародним документом, в якому чітко сформульовані положення про права людини. У 2018 році відзначається 70-та річниця Загальної декларації прав людини.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» передбачено проведення протягом 10-14 грудня ряду інформаційно-роз’яснювальних заходів (навчань, бесід, висвітлення у соціальних мережах ) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань, ознайомлення школярів і студентів із базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та, за потреби, захищати.

Правові заходи у рамках Тижня правових знань проходили і в Петропавлівському районі. 10 грудня 2018 року було проведено виховну годину для учнів старших класів Петропавлівської ЗОШ № 2 в рамках Всеукраїнського тижня права співробітником Петропавлівського БПД спільно з заступником начальника Петропавлівського РВС філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області. Темою стало питання "Відповідальність неповнолітніх: адміністративна та кримінальна". Актуальними стали питання з якого віку настає адміністративна та кримінальна відповідальність, які можуть бути застосовані заходи впливу до неповнолітніх у віці від 16 до 18 років, за які злочини неповнолітнього може бути притягнуто до кримінальної відповідальності з 14 років. На запрошення директора Олефірівської ЗОШ І-ІІ ступенів було було відвідано школу та проведено лекцію для учнів 6 – 9 класів на тему: « Права та обов’язки учнів». Під час бесіди з учнями було згадано про основні права учнів як учасників навчально - виховного процесу, їх обов’язки, яких правил вони зобов’язані дотримуватись, що забороняється робити, види заохочення та покарання. Діти приймали активну участь в обговоренні даної теми.

Під час проведення заходів учні також дізналися, куди звертатися, щоб захистити свої законні інтереси, де знайти потрібну інформацію, як протидіяти дискримінації та насильству на різних рівнях. Тиждень правових знань пройшов цікаво, змістовно і, головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.


Матеріал підготовлено працівником
Петропавлівського БПД
Максименко Я.О.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор