www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 23 квітня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
Освітня Програма «Музей – школі» в дії.
Версія для друку Написати листа
Освітня Програма «Музей – школі» в дії.

  У березні цього року районний музей продовжував роботу серед учнівської молоді освітніх закладів Петропавлівщини. Проведено кілька цікавих заходів, спрямованих на виховання патріотичного ставлення до рідної Батьківщини, її історичного минулого. Це екскурсії «На захисті Соборної і Єдиної», «Боротьба за незалежність і сприйнятність поколінь», «Петропавлівщина – край козацький», «Козацтво – етнічний ідеал українського народу» та ін. .
  Користується попитом підлітковий лекторій. Найбільш запитувані теми: «Соборність і Воля», «Крути – символ героїзму українського юнацтва», «Розстріляний Гімн України», «Хай живе Українська національна революція 1917 – 1920рр.», «Голодомори на Україні у ХХ ст..», «Українські січові стрільці і боротьба за волю України», «Більшовизм у житті українського народу: міфи і реальність».
  На базі музею вчителі загальноосвітніх шкіл проводять навчальні уроки. Так, вчителем англійської мови одієї з районних шкіл проведено урок на тему : «Похід в музей». Планується ряд навчальних уроків для малюків – другокласників у тематичний зал «Світлиця», де відтворено інтер’єр убранства української хати ХУІІІ-ХІХ століть.
  Для старшокласників були цікавими тематичні екскурсіі «Заснування населених пунктів на теренах Петропавлівщини» та «Петропавлівщина – край козацький" та «Партизанський рух опору німецьким нацистам у 1941-1943 роках у Петропавлівському районі». Діти з неприхованою цікавістю слухали інформацію про тяжкі роки окупації у краї під час 2-ї Світової війни. Вони прониклися подвигами місцевих патріотів, висловлювали співчуття нелегкій долі партизанки – розвідниці Галини Стругалевич, обурювалися жорстокістю загарбників, з якою вони катували підлітка, юного зв’язкового партизанського загону Володю Білаша. Школярі проймалися гордістю за безстрашного 17-тирічного Олексія Панасенка (підпільна кличка «Олекса»), з партизанської групи Семена Бражка, захоплювалися розповіддю про Героя України, командира розвідгрупи «Голос», Березняка Є.С.
  Учителі та учні оцінили цікаві, змістовні розповіді, відмітивши глибину і достовірність використаних для екскурсії матеріалів та записали у книзі відгуків і побажань: « … Діти пройнялися почуттям любові до рідного краю, гордістю за тих, хто ціною життя визволяв Петропавлівку.
  Все можливо, якщо ті, від кого залежить національний та ідейний гарт вихованців, справді працюють на результат. Музей пішов назустріч освітянам, підготувавши пакет розробок під назвою «Музей – школі. Підлітковий лекторій». Матеріал розробок дозволяє використовувати його для проведення усних журналів, заочних екскурсій, виховних годин та інших заходів, спрямованих на виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління.


  За матеріалами директоа районного краєзнавчого музею Н.І.СЕРГІЄНКО

  Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор