Петропавлівський район
www.petropavl-rn.dp.gov.ua


Відповідно до Указу Президента України від 30 жовтня 2001року № 1020 «Про відзначення Дня партизанської слави в Україні», листа Глави Адміністрації Президента України від 13 вересня 2016 року 02-01/2780, щодо втілення нових концептуальних та ідеологічних підходів до відзначення пам’ятних подій Другої світової війни, започаткованих у попередні роки. Районна рада ветеранів щороку 22 вересня традиційно збирає учасників партизанського руху на території Петропавлівського району та членів їх сімей, щоб належно вшанувати жертв воєнного протистояння тоталітарних режимів.

    До Меморіалу Слави що у центральному парку селища Петропавлівка сьогодні зібралися небайдужі односельці, чиї батьки та матері відстоювали свою батьківщину в тилу ворога та єдиний свідок подій того часу партизан-зв’язківець Карпенко Іван Федорович. До викарбуваних імен на пам’ятних плитах меморіалу було покладено квіти.
    У районному будинку культури працівниками було організовано невеличкий тематичний захід. Усіх гостей було запрошено до столу з солодощами та випічкою. Директор районного народного краєзнавчого музею Сергієнко Н.І. презентувала виставку стендів з фотофактами про земляків-партизанів та провела екскурс сторінками тих років. Розповідала про героїв партизанського руху, зокрема про підпільну групу Данила Кривулі, яка виникла у Петропавлівці однією з перших, а згодом переросла у перший партизанський загін в районі. Комісаром цього загону став Тимофієв Микола Михайлович, політруком Перекрест Володимир Родіонович. Про зв’язкового між підпільними групами партизанського загону «Петропавлівський» був Володя Білаш. Закатованого фашистами та розстріляного хлопця, мертвим було повішено в центрі Петропавлівки для залякування молоді. Надовго збережеться в пам’яті жителів Петропавлівки ім’я Галини Григорівни Стругалевич - партизанської поетеси партизанського загону «Петропавлівський», який діяв під командуванням Василя Григоровича Фесенка у 1942 - 1943 рр. Не можна було не згадати ім’я Євгена Степановича Березняка, колишнього директора Новоселівської школи, який командував підпільною розвід - групою «Голос» у Польщі. Нині ж він - Герой України, почеснийгромадянин Кракова. Києва і Петропавлівки, який, на жаль пішов із життя у 2014 році.
    Було закатовано та розстріляно фашистами та їх прибічниками – поліцаями 117 партизанів- жителів району. У підпілля пішло біля 300 земляків.
    Петропавлівський район було звільнено 12 вересня 1943 року.
    Запрошені почерзі розповідали про події тих часів, які закарбувалися у них з дитинства, про героїчний подвиг односельців, які всупереч усьому боролися з окупантами, не скорилися чужій владі.
    Творчий колектив районного будинку культури під керівництвом директора, заслуженного діяча культури України М.М. Бабаніна подарував присутнім музичний виступ. Звучали пісні "Хлеб всему голова", Степом, степом", вірші у виконанні місцевого поета Анатолія Плюти.
    У закладах освіти та культури району відбулися тематичні години памяті. Нинішня політика центральної влади спрямована на консолідацію суспільства, подальше порозуміння і примирення між усіма учасниками трагічних подій Другої світової війни, з метою виховання у молоді шанобливого ставлення до ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, патріотизму, поваги до історії українського народу, визнання зачущого внеску України у перемогу над Антигітлерівською коаліцією та відважну жертовність нашого народу.

    Фоторепортаж.

















Прес-служба райдержадміністрації