www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Новини
Дніпропетровщина ділиться з усієї Україною досвідом переходу на альтернативне опалення
Версія для друку Написати листа
Опалення вдвічі дешевше і без використання газу. За таким принципом уже другий рік поспіль працює твердопаливна котельня у Дніпрі по вул. Космічна, 17-б. Альтернатива газу – пелети з лушпиння соняшника. Щорічна економія бюджетних коштів – до 600 тисяч гривень. Дніпропетровщина ділилася досвідом з усією країною на масштабному семінарі «Тепло з альтернативних джерел енергії – крок до економічного розвитку регіонів України».

Дніпропетровщина активно переходить на альтернативні види палива. Це дозволяє зменшити газову залежність, економити кошти та надавати споживачам якісні послуги.

«Дніпропетровщина – лідер із впровадження енергоефективних проектів. За останні два роки перевели на твердопаливні котли три десятки котелень у садочках, школах та медзакладах, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – В регіоні – понад сто котелень на альтернативному паливі».

Переймати позитивний досвід Дніпропетровщини приїхали майже 100 фахівців з різних регіонів України. На семінарі у ДніпроОДА учасники обговорили економічні стимули та фінансові механізми впровадження альтернативних джерел енергії.

Практичний приклад – котельня у Дніпрі по вулиці Космічна 17-б. В якості палива тут використовують пелети з лушпиння соняшника. Економія – до 2 мільйонів кубометрів газу на рік.

«Це найпотужніша пелетна котельня в Україні. Побудували її за півроку за сучасною австрійською технологією, – розказав директор компанії «Альтернативні енергоресурси» Станіслав Кругляк. – Котельня модульного типу, повністю автоматизована. Ще один плюс – вона працює цілий рік, чого раніше не було».

Сім твердопаливних котлів споживають 4 тисячі тонн пелетів на рік. Забезпечують теплом та гарячою водою чотири медзаклади – клінічний онкологічний диспансер, обласну дитячу клінічну лікарню, обласний перинатальний центр та 8-му міську лікарню.

Тепло дістається до споживачів новими мережами. Це мінімізує тепловтрати на етапі транспортування.

«Наша котельня працює без жодного кубу газу на вітчизняній сировині. Пелети – продукт переробки соняшника. Лушпиння пресується, гранулюється – і екологічно чисте паливо готове», – розказав оператор котельної Леонід Біжко.

Це не перший енергоефективний об’єкт на Дніпропетровщині. У регіоні працює 103 котельні на альтернативному паливі.

«Такі котельні забезпечують енергонезалежність не тільки Дніпропетровській області, а й всій Україні, – підкреслив голова Держенергоефективності Сергій Савчук. – Днями парламент прийняв законопроект, який стимулює будівництво таких котелень. Це гарантує прозорі умови та тарифи, це добрий сигнал інвесторам В Україні існує дефіцит енергоресурсів – газу, вугілля. Ми повинні об’єднатися і встановлювати в кожному місті потужності, які виробляють тепло й електрику».


У Дніпрі по вул. Космічна, 17-б другий рік поспіль працює котельня на альтернативному паливі.


Альтернати вагу – пелети.


Пелети – продукт переробки соняшника.


Вона повністю автоматизована.


Тут сім котлів: 5 – в роботі, 2 – в резерві.


«Це найпотужніша пелетна котельня в Україні. Побудували її за півроку за сучасною австрійською технологією, – розказав директор компанії «Альтернативні енергоресурси» Станіслав Кругляк. – Котельня модульного типу, повністю автоматизована. Ще один плюс – вона працює цілий рік, чого раніше не було».


Потужність – 10,5 МВт.


«Наша котельня працює без жодного кубу газу на вітчизняній сировині. Лушпиння соняшника пресується, гранулюється – і екологічно чисте паливо готове», – розказав оператор котельні Леонід Біжко.


Тепло дістається до чотирьох медзакладів новими мережами.


Переймати позитивний досвід Дніпропетровщини приїхали майже 100 фахівців з різних регіонів України.


На Дніпропетровщині –103 котельні на альтернативному паливі.


«Такі котельні забезпечують енергонезалежність не тільки Дніпропетровській області, а й всій Україні, – підкреслив голова Держенергоефективності Сергій Савчук. – Днями парламент прийняв законопроект, який стимулює будівництво таких  котелень. Це гарантує прозорі умови та тарифи, це добрий сигнал інвесторам».





Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор



File Attachment Icon
ATTW1L9C.jpg