www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Податкова
У 2018 році громадяни задекларували 73,1 млрд грн доходу, отриманого у 2017 році
Версія для друку Написати листа
У 2018 році громадяни задекларували 73,1 млрд грн доходу, отриманого у 2017 році

    За результатами кампанії декларування у 2018 році громадянами і особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подано більше ніж 622 тис. декларацій, що майже на рівні попереднього року (у 2017 році – майже 636 тис. декларацій). Разом з тим кількість платників, якими задекларовано прибуток від операцій з інвестиційними активами, зросла на 20%, а кількість платників, які отримали доходи від продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна, – на 23%.
    За даними податкових декларацій задекларовано загальний дохід у сумі –73,1 млрд грн, що на 9,9 млрд грн, або на 16 відсотків більше, ніж у попередньому році.
    Самостійно визначені податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб до сплати до бюджету в сумі 2,3 млрд грн, що на 468,5 млн грн, або на 24 відс. більше, ніж у попередньому році. Сума військового збору до сплати становить 302,7 млн грн, що на 31,8 млн грн, або на 12 відсотків більше, ніж у попередньому році.
    Рекордну суму своїх податкових зобов’язань до сплати в бюджет (з ПДФО та військового збору) визначено та сплачено до бюджету мешканкою м. Києва, розмір яких перевищує 120 млн грн.
    Окрім цього, 3 мешканцями м. Києва та Київської області задекларовано та сплачено до бюджету податкові зобов’язання в розмірі від 50 млн грн до 100 млн грн, а 10 мешканцями м. Києва та Запорізької області сплачено до бюджету - від 10 млн грн до 50 млн грн.
    За структурою доходів громадяни декларували доходи, отримані у вигляді:
    доходів, що не підлягають оподаткуванню – 13,5 млрд грн;
    інших доходів – 13,2 млрд грн;
    іноземних доходів – 8,4 млрд грн;
    доходів від успадкування (отримання у дарунок) майна – 7,4 млрд грн;
    доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна – 6,1 млрд грн.
    Кількість громадян, які протягом 2018 року задекларували право на податкову знижку, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 4 відсотка і становить більше ніж 143 тис. осіб. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, визначена платниками податків у сумі – 265,7 млн грн, що 51,4 млн грн, або на 24 відс. більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

    «Акциз – 2019»: У Дніпрі ліквідовано мережу нелегальних АЗС та АГЗС

    Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури ліквідовано мережу з 6 нелегальних АЗС та АГЗС.
    В рамках проведення операції «Акциз-2019» та розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 204 КК України було встановлено, що на території обласного центру функціонують три незаконно встановлені АЗС з реалізації дизельного пального та 3 АГЗС з реалізації скрапленого газу.
    За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено 12 тонн дизельного пального, 16 тонн скрапленого газу та описано обладнання для їх зберігання та реалізації.
    Всього вилучено ТМЦ та обладнання загальною вартістю 1 млн. 664 тис. грн., з них підакцизних товарів - на суму 544 тис. грн.
    Триває слідство.

    До уваги громадян, які декларують доходи!


    Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) у випадках передбачених розділом ІV ПКУ.
    Водночас, п. 179.2 ст. 179 ПКУ визначено, коли обов’язок щодо подання податкової Декларації вважається виконаним і податкова Декларація не подається.
    Підпунктом 168.4.5 п. 168.4 ст. 168 ПКУ передбачено, що фізична особа, відповідальна згідно з вимогами розділу ІV ПКУ за нарахування та утримання ПДФО, сплачує (перераховує) ПДФО до відповідного бюджету.
    З метою належного ведення оперативного обліку ПДФО (збору), ДФС наказом від 27.12.2018 № 873 «Про затвердження змін до наказу ДФС від 10.04.2015 № 267» введено в дію нові коди бюджетної класифікації:
    ► 11010501 – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не пілягають обов’язковому декларуванню»;
    ► 11011001 – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
    Отже, платники ПДФО – фізичні особи, які відповідно до розділу ІV ПКУ зобов’язані сплатити ПДФО, але звільнені від подання Декларації (при нотаріальному посвідчені договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо) сплачують:
    ■ ПДФО по коду платежу «11010501» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не пілягають обов’язковому декларуванню»;
    ■ військовий збір по коду платежу «11011000» – «військовий збір».
    У разі, якщо платник ПДФО – фізична особа зобов’язаний подати Декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання, то у такому випадку платник ПДФО сплачує:
    ■ ПДФО по коду платежу «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
    ■ військовий збір по коду платежу «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».
    Крім того, слід зазначити, що ПДФО, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України (далі – БКУ).
    Абзацом 5 п. 2 ст. 64 БКУ, який набрав чинності з 01.01.2019, передбачено, що ПДФО, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).
    Таким чином, у разі отримання особою – орендодавцем у 2019 році доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець повинен сплатити (перерахувати) ПДФО до відповідного бюджету за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).
    При отриманні у 2018 році доходів від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній податковій Декларації та сплачує ПДФО з таких доходів за своєю податковою адресою.


    Змінено Порядок державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань

    Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Міністерством юстиції України наказом від 29.12.2018 № 4146/5 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України» (далі – Наказ № 4146/5) внесено зміни, зокрема, до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 09.02.2016 № 200/28330 (далі – Порядок), а саме: уточнено особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі.
    Так, в оновленому Порядку визначено, якщо під час розгляду заяви та документів для державної реєстрації державним реєстратором встановлено наявність зареєстрованих у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) інших пакетів документів для державної реєстрації щодо цього самого суб’єкта, наступний пакет документів розглядається після проведення державної реєстрації чи відмови в такій реєстрації на підставі заяви та документів, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі раніше.
    Також Порядком визначено, що документи, які містять більше однієї сторінки, скануються в один файл. У разі перевищення допустимого для завантаження файла розміру такий файл розділяється на декілька файлів. Електронні копії документів мають бути придатні для сприйняття їх змісту.
    Крім того, Наказом № 4146/5 уточнено, що заява формується заявником в електронній формі з обов’язковим долученням до неї оригіналів електронних документів для державної реєстрації.
    Слід зауважити, що заява та документи для державної реєстрації в електронній формі мають відповідати вимогам, встановленим Законами України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» із змінами та доповненнями та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».
    Плата за надання адміністративних послуг здійснюватиметься на порталі електронних сервісів з використанням платіжних систем через мережу Інтернет.
    Наказ № 4146/5 розміщено на офіційному сайті Міністерства юстиції України за посиланням: https://minjust.gov.ua/n/22580

    Платникам ПДВ необхідно здійснити річний перерахунок за 2018 рік

    Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників ПДВ, що у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) ПДВ під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ст. 199 ПКУ).
    Пунктом 199.4 ст. 199 ПКУ встановлено, що платник ПДВ за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.
    Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року (п. 199.2 ст. 199 ПКУ).
    Відповідно до п. 199.5 ст. 199 ПКУ частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пп. 199.2 – 199.4 ст. 199 ПКУ, застосовується для проведення коригування сум податкових зобов’язань, зазначених у п. 199.1 ст. 199 ПКУ.
    Результати перерахунку сум податкових зобов’язань відображаються у податковій декларації за останній податковий період року. У разі зняття з обліку платника ПДВ, у тому числі за рішенням суду, коригування відображається платником ПДВ у податковій декларації останнього податкового періоду, коли відбулося зняття з обліку.
    Отже, платникам ПДВ за підсумками 2018 року необхідно здійснити перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

    Відрядження 2019 року: неоподатковувана сума добових для відряджень у межах території України складає 417,3 гривень

    Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що до оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) доходу платника податків – фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон – не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, в розрахунку за кожен такий день (п.п. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Податкового кодексу України).
    Відповідно до ст 8 Закону України від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата з 01 січня 2019 року становить 4 173 гривні.
    Тобто, у 2019 році неоподатковувана ПДФО сума добових для відряджень у межах території України не підтверджена документально складає 417,3 гривень.
    Водночас, сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО та, відповідно, відображається в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ як додаткове благо.







    Результати діяльності Дніпропетровської митниці ДФС за січень – грудень 2018 року

    Аналіз показників роботи Дніпропетровської митниці ДФС за 2018 рік в порівнянні з 2017 роком вказує на наступні тенденції. У звітному періоді загальна кількість оформлених митних декларацій (далі - МД) збільшилась на 2,59 %. Було оформлено 170 727 шт. МД (серед яких: 78 217 експортних МД та 75 148 імпортних) проти 166 422 шт. МД за 2017 рік (серед яких: 76 520 експортних МД та 73 216 імпортних).


    Платники Дніпропетровщини задекларували за 2017 рік доходів на суму понад три мільярда гривень

    За підсумками кампанії декларування громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано майже 47 тис. декларацій про майновий стан і доходи за 2017 рік, що на 434 декларації більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.
    Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 3 млрд 321,9 млн грн, що на 484,4 млн грн більше, ніж минулого року.
    Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена громадянами до сплати у 2018 році, становить 101,4 млн гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 60,0 тис. гривень. Сума військового збору до сплати складає 13,9 млн гривень.
    Податкову знижку задекларували 8887 громадян. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, становить 15,7 мільйонів гривень.
    Дохід понад 1,0 млн грн задекларували 260 громадян. Загальна сума задекларованого ними оподатковуваного доходу складає 1 млрд 483,5 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 37,5 млн гривень.


    Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор