www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 29 березня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Цивільний захист
Попередження нанесення шкоди державній безпеці
Версія для друку Написати листа

Попередження нанесення шкоди державній безпеці

Україна володіє величезною і різноманітною культурною спадщиною, в якій відбилася її складна, драматична історія, різнобарвна палітра спрямованих на неї в різні часи цивілізаційних впливів. Кожен пам'ятник, меморіальний комплекс чи споруда є символом тієї чи іншої події чи епохи, котра відобразилась на житті наших предків, батьків і взагалі історії держави. Однак, за останні роки незалежності України посилився вплив соціально негативних явищ, котрі порушують громадській спокій. Тенденція зростання рівня правового нігілізму, політичної конфліктності, жорстокості, безжальності та насильства серед населення призводить до зниження рівня моральності, системному заподіянню шкоди законним правам та інтересам громадян і суспільству, інтересам держави в цілому. Особливої гостроти для України набула проблема вандалізму. При цьому, величезну увагу привертають масові руйнівні дії вандалів стосовно пам'ятників, монументів, обелісків, пам'ятних дощок та інших пам'яток історії і культури

Протягом 2019 року, на території України Службою Безпеки було зафіксовано ряд випадків вандалізму на міжнаціональному та міжрелігійному підґрунті. В сучасних умовах злочини на підґрунті міжнаціональної та міжрелігійної ненависті використовуються зацікавленими закордонними структурами, у першу чергу Російською Федерацією, у проведенні гібридної та інформаційної війни проти нашої країни, а також для формування механізмів іноземного впливу на зовнішню та внутрішню політику України.

Інформація щодо окремих соціально-політичних подій в Україні поширюється у російських та вітчизняних проросійських ЗМІ у викривленому ракурсі. Таким чином, створюється підґрунтя для дискредитації курсу керівництва держави, послаблення єдності української держави шляхом розколу на окремі економічні та національні зони, створення умов до федералізації України та дестабілізації суспільно-політичної ситуації у державі, а отже, будь-яке сприяння вказаній діяльності може містити ознаки скоєння злочину передбаченого ст.ст.110,161 КК України.
Зокрема, відповідно до статті 298 Кримінального кодексу України умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин – караються штрафом до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Таким чином, сьогодні існує реальна загроза того, що Україна втратить ще більше пам'яток історії та культури – свого національного надбання.

При отриманні інформації щодо загроз вчинення зазначених правопорушень, необхідно інформувати чергового по відділу у м.Павлограді УСБУ у Дніпропетровській області за телефоном (05632)20-61-20, 066-372-39-80 цілодобово.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор