www.petropavl-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 29 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петропавлівський район >> Податкова
За перший місяць 2018 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 1,6 млрд. грн.
Версія для друку Написати листа
За перший місяць 2018 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали понад 1,6 млрд. грн.

    Місцеві скарбниці області у січні 2018 року отримали 1 млрд. 605,8 млн. грн. податкових надходжень, що на 346,3 млн. грн. більше фактичних надходжень 2017 року.
    Тенденцію до збільшення надходжень місцевих бюджетів на Дніпропетровщині фіксують уже кілька років поспіль.
    «Такому стабільному і ритмічному забезпеченню коштами місцеві бюджети, ми завдячуємо, насамперед, працюючим мешканцям Дніпропетровщини та сумлінним роботодавцям, котрі у першому місяці поточного року сплатили 937,0 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Землекористувачі спрямували до бюджетів області 277,9 млн. грн. плати за землю. Окрім того, підприємці – спрощенці поповнили бюджет краю на 233,3 млн. грн. єдиним податком. У всіх випадках йдеться про збільшення платежів до місцевих бюджетів області у порівнянні з січнем минулого року», - зазначила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.


    Відшкодований юридичною особою (податковим агентом) судовий збір включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи

    Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з п.162.1 ст.162 якого платниками податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) є, зокрема, фізична особа – резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.
    Згідно з п.п.163.1.1 п.163.1 ст.163 ПКУ об’єктом оподаткування фізичної особи – резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
    Статтею 165 ПКУ встановлено вичерпний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО.
    Водночас до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником ПДФО як додаткове благо у вигляді суми грошового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника ПДФО, крім тих, що обов’язково відшкодовуються відповідно до закону за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з розділом IV ПКУ (п.п.«г» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 ПКУ).
    Водночас доходи, визначені ст.163 ПКУ, є об’єктом оподаткування військовим збором (п.п.1.2 п.161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
    Нарахування, утримання та сплата (перерахування) ПДФО та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст.168 ПКУ.
    Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника ПДФО, зобов’язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку ПДФО, визначену в ст.167 ПКУ, та військовий збір за ставкою, визначеною п.п.1.3 п.161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ та п.п.1.4 п.161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
    Отже, у разі якщо за рішенням суду платнику ПДФО – фізичній особі відшкодовується юридичною особою (податковим агентом) судовий збір, то сума такого збору включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як додаткове благо та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

    До уваги дипломатичних установ та представництв міжнародних організацій!


    Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області щодо відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ) акредитованим в Україні дипломатичним установам та представництвам міжнародних організацій та здійснення необхідних коригувань помилок у податкових накладних (далі – ПН), що були надані таким дипломатичним установам і представництвам міжнародних організацій у 2017 році, повідомляє наступне.
    Однією з основних причин відмови у бюджетному відшкодуванні ПДВ дипломатичним установам та представництвам міжнародних організацій є порушення постачальниками товарів/послуг Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної» (зі змінами та доповненнями) (далі – Порядок №1307), який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267.
    Так, у відповідності до вимог п.10 Порядку №1307 ПН складається в порядку, передбаченому п.2 Порядку №1307, у разі постачання для власних потреб дипломатичних місій в Україні, а також для використання особами з числа дипломатичного персоналу цих дипломатичних місій та членами їх сімей, які проживають разом з такими особами, товарів з оплатою у безготівковій формі та послуг, операції з постачання яких відповідно до п.197.2 ст.197 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) звільняються від оподаткування ПДВ.
    Слід зазначити, що у верхній лівій частині такої ПН робиться відповідна помітка «X» та зазначається тип причини «12». При цьому у графі «2 Отримувач (покупець)» зазначається найменування юридичної особи (дипломатичної місії) або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи (особи з числа дипломатичного персоналу та членів їх сімей), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «200000000000».
    Така ПН складається в електронній формі та видається за вибором отримувача (покупця) в один з таких способів:
    · або надсилається в електронному вигляді;
    · або надається у паперовому вигляді шляхом її друкування.
    При виправленні помилки відповідно до п.192.1 ст.192 ПКУ, що була допущена в полі «ІПН покупця» ПН, зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме у графі «Отримувач(покупець)» зазначається «Неплатник», а не «Представництво/Посольство» та вказується ІПН «100000000000», замість «200000000000».

    При заповненні платіжних документів необхідно дотримуватись вимог Порядку №666

    Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує платникам, що необхідно чітко дотримуватись при заповненні платіжних документів вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666.
    У разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), при заповненні призначення платежу у полі №2 друкується код виду сплати «140», який символізує «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску».
    Так, наприклад, при сплаті заборгованості з ЄСВ поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином :
    1 – службовий код («*»);
    2 – код виду сплати («140» – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу/недоїмки з єдиного внеску);
    3 – код за ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату;
    4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;
    5 – не заповнюється;
    6 – не заповнюється;
    7 – не заповнюється.
    Слід зауважити, що пробіли між розділовим знаком «;» та інформацією, яка зазначається у кожному полі, не ставляться.

    Перші підсумки кампанії декларування 2018 у Західнодонбаському регіоні

    Щороку, 1 січня розпочинається кампанія декларування доходів громадян, отриманих за попередній рік.
    Як і в минулих роках у взаємодії фіскальних органів з платниками пріоритетними залишаються добровільність декларування доходів, взаєморозуміння, а також можливість «спілкування» за допомогою засобів електронного зв’язку, адже світовий досвід запровадження електронної податкової звітності показує всі переваги та ефективність цього виду вдосконалення адміністрування податків та підвищення ефективності роботи всієї податкової системи.
    За словами заступника начальника Західно-Донбаської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ольги Радіонової сьогодні вже є перші результати свідомого виконання громадянського і конституційного обов’язку жителями Західнодонбаського регіону.
    Так, у січні 2018 року до Центрів обслуговування платників Західно-Донбаської ОДПІ звернулись та подали декларацію про майновий стан і доходи – 100 громадян. Фізичними особами-підприємцями було подано 402 податкові декларації про майновий стан і доходи.
    Західно-Донбаська ОДПІ вдячна першим декларантам та закликає громадян бути активнішими й свідомими обов’язку декларувати власні доходи.

    Шановні мешканці Дніпропетровщини!

    ГУ ДФС у Дніпропетровській області запрошує вас задекларувати доходи, отримані у 2017 році. Інформація з питань декларування доходів розміщена у банері «Кампанія декларування 2018» на головній сторінці офіційного субсайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за посиланням: «dp.sfs.gov.ua».

    Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор